چالش جدید سفرهای خارجی

10 / 10
از 1 کاربر

با توجه به نوسانات ارز اخیر در کشور عزیزمان ایران این امر موجب شده مبالغ تورهای خارجی دچار نوسان شده و این امر موجب سردرگمی برخی مسافرین و همچنین آژانس های مسافرتی شده است.

بهتر است بدانید تا ماه پیش تورهای خارجی با دلار ۳۵۰۰ و یورو ۳۹۰۰ تومان محاسبه می شده ولی اکنون و با توجه به نوسانات بازار ارز این محاسبات مختل شده و ضررهایی متوجه مسافران و آژانس‌های مسافرتی شده است. نرخ‌های ناپایدار بازار ارز وارد محاسبات تورها شده و قیمت‌ آنها را دچار تغییرات کرده است. امروز مسافرانی هم که عادت به خرید تور دقیقه ۹۰ دارند و هزینه تورهای خارجی خود را تا پای پرواز پرداخت نمی کنند اکنون مجبورند پول بیشتری پرداخت نمایند. ‌ همچنین تور های خارجی که با دو واحد پول ایرانی و خارجی ارائه می گردند از این قائده مستثنا نیستند و مسافری که به جای ارز پول ایرانی پرداخت می‌کند اکنون باید هزینه بیشتری برای سفر خود پرداخت نمایند.

در کشور ما اغلب مسافران در لحظه آخر اقدام به خرید تور و پرداخت هزینه می کنند، این عامل موجب شده  آژانس‌های مسافرتی نیز با هتل‌ها روزانه تسویه حساب نمایند، البته قانون حاکم در اغلب کشورها از جمله امارات و ترکیه این است که هتل های آنها در زمان کنسلی مبلغی را به آژانس ها نمی پردازند، این عامل نیز موجب شده آژانس ها مجبور به تسویه حساب روزانه با هتل ها شوند. این امر موجب شده نوسانات ارز ارتباط مستقیم با هزینه هتل ها و در نتیجه قیمت تمام شده تور خارجی داشته باشد.

برخی تورهای خارجی یک ماه پیش توسط مسافرین خریداری شده اند و مبلغ آنها نیز پرداخت شده است، در آن زمان هیچکس تصور این نوسانات ارز را نداشته و آژانس هایی که هزینه تور را از مسافرین خود دریافت نموده اند اکنون متضرر شده اند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :