تور روسیه

برای دیدن پکیج مورد نظر روی تصاویر آن کلیک نمایید
1مجموع 2 تور
1مجموع 2 تور

تور روسیه معمولا بخاطر سرما در اواخر فصل بهار آغاز می گردد که از معروفترین آن می شود تور شبهای سفید روسیه اشاره کرد.

در تابستان هم تور روسیه به اوج خود می رسد؛ و تور مسکو و تور سن پترزبورگ از پر طرفدار ترین تورهای روسیه هستند که از کشور ما به صورت منظم برگزار میشوند.

روسیه کشوری گسترده و بزرگ در اروپای شرقی و آسیای شمالی است . روسیه پهناورترین کشور جهان است . پایتخت روسیه شهر مسکو و واحد پول آن روبل است . زبان رسمی فدراسیون روسیه ، روسی است . نوع حکومت در فدراسیون روسیه فدرال است.

مسکو پایتخت و پرجمعیت ترین شهر در روسیه است . این شهر از زمان قرون وسطی یک شهر چوبی بود و آتش به ویژه خطر بزرگی برای آن محسوب میشد.میدان اصلی شهر میدان سرخ برای مدت طولانی نام میدان آتش را به خود گرفت. تور مسکو به دلیل داشتن جاذبه های فراوان آن در نزد گردشگران از اهمیت بسیاری بالایی قرار دارد.

مسکو شهری است کاملا مسطح و دارای علائم شهری نادر است که هفت خواهران استالین را می توان جزئی از آنها دانست.

سن پترزبورگ : جمعیت اصلی این شهر هم اکنون پنج میلیون نفر بوده و نمای اصلی شهر از کانالهای متعدد آب مشابه شهر ونیز تشکیل شده است . معمولا برای دیدن سن پترزبورگ باید از تور مسکو سن پتربورگ که بصورت ترکیبی برگزار می شود استفاده نمود.

رودها و کانالهای متعدد آب در انتها با هم یکی شده و با رود Neva  به خلیج فنلاند ختم می گردد. این رود از دریاچه ای به نام Ladoga  شروع شده و در سرتاسر شهر سن پترزبورگ به کانالهای باریک قایق رو تقسیم می گردد. دیدن این رود زیبا را در تور سن پترزبورگ روسیه از دست ندهید.

بنا به درخواست امپراتور پترکبیر ، اسکت شهر سن پترزبورگ مشابه ونیز در ایتالیا ، در دو طرف این رودها بنا شده است .کل این شهر بر روی 44 جزیره کوچک بنا شده و پلهای متعددی این جزیره ها را به هم متصل می نماید. با خرید تور مسکو سن پترزبورگ شما ونیز دیگری را تجربه خواهید کرد.

چندین پل باز شونده نیز در این شهر وجود دارد که در ساعات آخرین شب باز شده و اجازه عبور به کشتی های بزرگی مانند کشتی کروز با قاره پیما را می دهد . زیبایی خیره کننده این شهر علاوه بر قایقرانی در آن ، ساختمانهایی است که از 300 سال قبل با سبک معماری ایتالیایی ساخته شده و هنوز هم به همان صورت نگهداری می گردد.

سوچی میزبان بازیهای المپیک زمستانی 2014 یکی از شهرهای گردشگری روسیه واقع در سرزمین کراسنودار در مرز غربی این کشور است . اگر علاقه به دیدن شهر سوچی را دارید باید از تور ترکیبی مسکو سوچی استفاده نمایید.

سوچی بزرگ ( شهر و حومه ) طویل ترین شهر اروپاست و به دلیل آفتاب ، آب و هوای کوهستانی و گیاهان کم نظیر ، خواص درمانی چشمه های آب معدنی شفا بخش بعنوان استراحت گاه سلامن نامیده می شود . با توجه به نزدیکی کوههای قفقاز و آبهای گرم دریای سیاه دارای هوای بیمه گرمسیری است.

بهترین زمان استفاده از تور روسیه از اوایل خرداد تا شهریور ماه می باشد؛ لطفا جهت مشاوره بهتر برای شرایط مناسب تور روسیه با ما و مشاورین گردشگری مسیر سبز تماس حاصل نمایید.

نکات مهم قبل از سفر به روسیه

روسیه در فصل تابستان مقصد ایده آلی برای ایرانی ها محسوب می شود. کشوری که در اوج گرمای این روزهای ایران، آب و هوایی بارانی و اغلب ابری و سرد دارد. سفر کردن به این کشور در چند ماه اخیر تسهیل شده است و می توان با مراجعه به آژانس های گردشگری ویزای گروهی دریافت کرد.

به علت علاقه وافر ایرانی ها به سفر به این کشور، در این گزارش بنا به تجربه شخصی افرادی که به تازگی سفری توریستی به روسیه داشتند، شما را از نکاتی باخبر می کنیم که ممکن است در سفر به این کشور به کارتان بیاید. تور روسیه تابستان

تور روسیه

۱. دلار مهر نخورده با خود ببرید
برای سفر به روسیه توصیه می شود با خود دلار ببرید، چون نرخ تبدیل به روبل در روسیه به صرفه تر است. با این حال مطمئن شوید که هیچ کدام از دلارهایی که از صرافی در ایران می گیرید و با خود به همراه می برید، مهر خورده یا خط خورده نباشد؛ چرا که اگر این کار ار انجام ندهید ممکن است در طول سفر با یک مشکل اساسی رو به رو شوید.

در ایران صراف های ایرانی علاقه خاصی به مهر زدن و بعضا امضا روی دلار فروخته شده از صرافی خود دارند اما مشکل اینجا است که روسیه به هرگونه خط و مهر روی دلار واکنش نشان می دهد و آن را قبول نمی کند. هر چند این مشکل در هیچ سفرنامه ای اشاره نشده یا در نکات اعلامی سفارت چنین موردی قید نشده اما این مشکل وجود دارد و برای حل این موضوع نیز دو راه پیش روی تان است. اول مراجعه به شعبه بانک ملی در مسکو که اگر شما در سن پترزبورگ باشید حدود ۱۰ ساعت با قطار کندرو و ۴ ساعت با قطار تندرو تا مسکو راه دارید و دوم مراجعه به بزرگترین بانک روسیه به اسم اسپربانک که البته درصدی در نتیجه چنج پول تان کسر می شود.

۲. کتاب خوانی عجیب روس ها
بیش از هر چیزی در مترو و مکان های عمومی در دست روس ها و به خصوص جوان ترهایشان، کتاب دیده می شود. اگر عادت کرده ایم که در متروی ایران سر جوان ها و دیگر حتی میانسالان را در گوشی هایشان ببینیم و صدای دستفروش ها را بشنویم، در روسیه نه تنها خبری از هیچ کدام از این ها نیست بلکه مترو و مکان های عمومی جایی ست که بیشتر از هر جای دیگر در دستان مردم و به خصوص جوان ترها کتاب می بینید. در روسیه نمایشگاه و غرفه های کتاب با قیمت هایی بهتر از ایران به وفور دیده می شود.

۳. دنبال موزیک، CD و DVD نگردید
حلقه مفقوده روسیه فروشگاه های فروش سی دی و دی وی دی های موسیقی و حتی فیلم است. در روسیه اگر بخواهید یک فروشگاه این چنینی که همانندش در ایران کم نیست، پیدا کنید شاید با پرس و جو هم اثری از آن نیابید. حتی سینما و سینما رفتن هم آنچنان دغدغه اول مردم روسیه به شمار نمی رود؛ برای کشوری که بهترین اجراهای باله و اپرا و نمایشی را روی صحنه می برد، شاید این مورد خیلی هم عجیب نباشد.

۴. اپرایی تماشایی که وقت تان را پر می کند
اگر در ایران به خاطر هر نوع کنسرت یا هر نوع خواننده بنام یا بی نامی مجبور هستید بالای ۶۰ هزار تومان هزینه کنید در روسیه برای یک اپرای ۴ ساعته با ۶۰ نوازنده و ۱۰۰ بازیگر و حضور چهره های شاخص موسیقی، آن هم برای نشستن در  ردیف دوم رو به روی سن ۱۵۰۰ روبل معادل ۱۰۰ هزار تومان هزینه خواهید کرد و تا آخر سرتان گرم نمایشگاه های رنگارنگی است که بعد از بیرون آمدن از سالن با آنها رو به رو خواهید شد.

اپرای روسیه

۵. اصرار زیاد روس ها به زبان روسی
با وجود اینکه روسیه به خصوص تور مسکو و سن پترزبورگ منطقه ای توریستی محسوب می شود و هم اکنون درحال آماده سازی برای جام جهانی سال آینده هستند هیچ علاقه ای به یادگیری زبان بین المللی ندارند و تقریبا هیچ بروشور، کاتالوگ و راهنمایی را پیدا نخواهید کرد که به زبان انگلیسی نوشته شده باشد پس اگر برای این سفر روی مسلط بودن تان روی زبان انگلیسی حساب کرده اید احتمالا ناامید خواهید شد چرا که مردم روسیه به یادگیری زبان انگلیسی اعتقادی ندارند یا بهتر بگوییم نیازی به یادگیری این زبان نمی بینند. یادگیری حروف پرکاربرد الفبای روسی کار سختی نیست و در بسیاری از اماکن از جمله متروها بسیار کارا خواهدبود.

۶. امنیت در سراسر روسیه حاکم است
جالب است بدانید ورودی تمام پاساژها، مترو، سینما، اماکن تاریخی، هتل ها با یک گیت شروع می شود. گیتی که مانند فرودگاه ایران تمامی وسایل و کیف ها از زیر نظر دستگاه های پرتو ایکس یا مشابه آن رد می شود. در متروها هم حضور همیشگی پلیس های مسلح به همراه سگ یک امر طبیعی محسوب می شود. پس ممکن است پس از چند روز گشت و گذار در روسیه به این نتیجه برسید که هنگام بیرون رفتن بهتر است هیچ ساک و کیف بزرگی با خود نبرید.

۷. حضور اجتماعی پیرزن های روسیه
روسیه ۱۴۴ میلیون نفر جمعیت دارد و با وجود اینکه نهمین کشور پرجمعیت دنیاست اما به لحاظ تراکم جمعیت از پایین ترین نرخ های تراکم جمعیت در جهان محسوب می شود. همچنین در این کشور پرجمعیت نرخ بیکاری ۵ درصد است و جایی ست که بازنشستگی در آن معنایی ندارد.

به همین خاطر وقتی موزه گردی در روسیه را شروع کنید و از خانه های تاریخی نویسنده ها و شعرای بنام روسیه بازدید می کنید متوجه حضور پررنگ خانم های مسن به عنوان صندوقدار یا راوی می شوید یا حتی پیرزن های حدود ۸۰- ۹۰ سالی را می بینید که در رستوران ها مشغول کار هستند. دلیل اصلی حضور سالمندان در این گونه کارها این است که جوان ترها با موقعیت های شغلی و درآمدهای بالایی که دارند نیازی به حضور در این کار در خود نمی بینند.

جتذبه های گردشگری روسیه

۸. حضور توریست های محجبه ایرانی
شاید به این علت که روسیه در دو شهر ایران یعنی اصفهان و بوشهر کنسولگری دارد، خانواده های مذهبی هم به روسیه جذب شده اند. به این ترتیب روسیه در سال های اخیر با استقبال خوب توریست های قشر مذهبی و سنتی ایرانی که به صورت خانوادگی به این کشور سفر می کنند، همراه شده.

۹. فارسی در روسیه زبان غریبی نیست
بهتر است وقتی در روسیه در حال صحبت کردن با خانواده یا دوستان هستید این راهم در نظر بگیرید که احتمالا در اطراف شما فارسی زبانان زیادی وجود دارد. هم توریست های ایرانی در روسیه رشد چشمگیری داشته و هم ازبک ها و تاجیک های زیادی در روسیه وجود دارند که فارسی زبان هستند و برای کار به این کشور مهاجرت کرده اند.

۱۰. سفر بک پکری و هاستل نشینی را تجربه کنید
در این روزها تورهای عادی سفر به  تور روسیه بدون شام و ناهار و بدون خریدهای احتمالی چیزی حدود ۷ میلیون تومان آب می خورد اما اگر شیوه بک پکری را انتخاب کنید هزینه پرواز غیرایرانی ۲ میلیون تومان آب می خورد و اگر به جای هتل هم هاستل نشینی را امتحان کنید که به صورت پانسیون هایی با اتاق های چندتخته و یک آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی مشاع بین ساکنین است با شبی حدود ۶۰ هزار تومان در نقاط خوب شهر می توانید اقامت داشته باشید و با دیگر بک پکرها هم ارتباط دوستانه بگیرید و اطلاعات نابی کسب کنید.

۱۱. غذاهایی دلپذیر، سالم، متنوع و نیمه ارزان
در مقایسه با ایران و برای توریست ایرانی روسیه یکی از بهترین مقاصد است تا غذا خوردن هم تبدیل به یک لذت شود. غذاهای دریایی بسیار خوش طعم و غذاهایی نزدیک به ایران مثل شیشلیک به همین اسم کار شما را در انتخاب غذا آسان می کند. این را هم بدانید اگر انتخاب اشتباهی داشته باشید طعم غذاهای روسیه دلپذیر و با ذائقه ایرانی جور است و مطمئنا راضی از رستوران بیرون می آیید. قیمت ها را هم هر طور حساب کنیم کمتر از رستوران های ایرانی در می آید.

رستوران های روسیه

۱۲. مذهب در این کشور جایگاه ویژه ای دارد
مسیحیت ارتدکس بزرگترین دین و دین سنتی روسیه است هر چند ادیان دیگر هم آزادانه در این کشور وجود دارند. اما به طور کلی کلیساها که نماد گرایش مذهبی افراد مسیحی است در روسیه همیشه پر و پیمان است.

۱۳. خریدهای مطمئن در روسیه
به طور کلی برندهای خارجی در مسکو و سن پترزبورگ گران تر از ایران است اما دو دلیل عمده برای این ادعا می توان به کار برد. اول اینکه فیدبک یا کم کیفیت چینی به هیچ وجه در این کشور وجود ندارد و همه جنس ها اصل است. دوم اینکه آف ها یا همان تخفیف ها، واقعی است. مثلا در زمان آف بنتون می توانید یک کت مردانه را با قیمت ۴۰۰ هزار تومان خریداری کنید.

۱۴. زنده بودن شهر
نکته جالب دیگر زنده بودن کل شهر سن پترزبورگ است و دلیل اصلی آن هم این است که روسیه اعتقادی به بلندمرتبه سازی و تجمیع برندها و فروشگاه های مختلف در یک مال ندارد بلکه همه این ها در سطح خیابان ها و شهر پراکنده اند و همین امر موجب زنده بودن همیشگی و همه جایی شهر شده است.

مسکو

15. شب های سفید روسیه
اگر تیرماه را برای سفر خود به روسیه انتخاب کنید که البته انتخاب بجایی هم است با شب های سفید در روسیه مواجه می شوید. به این ترتیب که به علت بالا بودن عرض جغرافیایی سن پترزبورگ کل شب نیز هوا روشن است. هر چند ممکن است ساعت خوایتان به هم بریزد اما با شهری رو به رو می شوید که به صورت شبانه روزی روشن، زنده و پویا است.