تور بلغارستان

برای دیدن پکیج مورد نظر روی تصاویر آن کلیک نمایید
1مجموع 3 تور
1مجموع 3 تور

تور بلغارستان به دلیل وجود ساحل ماسه های طلایی یا گلدن سندز جاذبه های فراوانی برای شما خواهد داشت و ما بهترین هتل ها و امکانات را در تور بلغارستان برای شما در این بخش گرداوری کرده ایم .

بلغارستان کشوری است در جنوب شرقی اروپا و پایتخت این کشور صوفیا ( صوفیه ) می باشد. از شمال با جمهوری رومانی ، از غرب با بوسنی و از جنوب با یونان و ترکیه هم مرز است.

از شهرهای مهم این کشور می توان صوفیا ( پایتخت ) و وارنا سومین شهر بزرگ بلغارستان را نام برد.

صوفیا پایتخت و بزرگترین شهر بلغارستان است . صوفیه یکی از قدیمی ترین پایتخت های اروپا می باشد. تاریخ این شهر به سده 8 میلادی برمی گردد. این شهر در حال حاضر 1.27 میلیون نفر جمعیت دارد که بر این اساس دوازدهمین شهر بزرگ در اتحادیه اروپاست . اگر علاقه مند به دیدن تاریخ کهن بلغارستان رو دارید پیشنهاد ما تور بلغارستان می باشد.

شهر صوفیه در غرب بلغارستان و همجوار ناحیه کوهستانی ویتوشا واقع شده است. این شهر دارای قدمت 2000 سال از اشغال صوفیه توسط یونان ، رم عثمانی و شوروی می باشد.

وارنا سومین شهر بزرگ کشور بلغارستان است با جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر و از نظر تاسیسات بندری و صنعتی دومین شهر بعد از بورگاس تلقی می شود. مهمترین مکان دیدنی آن کلیسای جامع است که در مرکز شهر قرار دارد . پارک باغ دریایی که مکانی تفریحی با تعدادی پلاژ ، موزه دلفین ها و چندین رستوران است از دیگر مکان های دیدنی وارنا است.

در تابستان تور بلغارستان از رونق بسیاری برخوردار هست زیرا قیمت مناسب تور بلغارستان و دیدن یک شهر اروپایی و همچنین استفاده از ساحل زیبای ماسه های طلایی هر کسی را وسوسه خرید تور بلغارستان می نماید.

بلغاری ها به این چند منطقه Mors Kato Gardina مورس کاتوگرادینا و به انگلیسی Sea Garden می گویند.

بهترین زمان استفاده از تور بلغارستان در اواخر خرداد تا پایان تابستان می باشد.

اُرلوو اُکو
این منطقه طبیعی  که به دلیل موقعیت جغرافیایی خود در ارتفاع به چشم عقاب نیز شهرت دارد 1563 متر از سطح دریا فاصله دارد. چشم عقاب در نزدیکی قله سنت ایلیا در کوهستان رودوپ قرار دارد و به روستای یاگودینا و غار مشهور آن مشرف است. دسترسی به این منطقه با خودروی جیپ و یا دوچرخه های کوهستان امکان پذیر است. چشم عقاب منظره های بکر و منحصر بفردی از مناطق اطراف را زیر پاهای بازدیدکنندگان خود قرار می دهد.


گرادیشتیتو
این منطقه یک پارک تاریخی در ناحیه رودوپ است و سالیانه پذیرای گردشگران زیادی از سراسر دنیا است. در این مکان توریست ها می توانند از مناظر فوق العاده و باقی مانده سرپناه های سنگی نهایت لذت را ببرند و سفر به بلغارستان را به خاطره انگیزترین سفر زندگی خود بدل کنند.


سیلیستار
این منطقه یک ناحیه حفاظت شده در ساحل جنوبی دریای سیاه است که بی اغراق یکی از بکرترین و منحصر بفرد ترین اکوسیستم ها در نوع خود را در معرض دید توریست ها قرار می دهد. در منطقه ساحلی، سنگ های جذاب، پوشش های گیاهی یونیک و موجوداتی عجیب وجود دارند که لذت حضور در این منطقه را دوچندان می کنند. به دلیل غنای گیاهی و جانوری این منطقه به مکانی خاص برای گردشگری طبیعت بدل شده است که در هیچ کجای دنیا نمی توان مانند آن را یافت.

صومعه ریلا
موقعیت مکانی این صومعه و قرار گرفتن آن در دره جنگلی کوهستان ریلا، آن را به مکانی شگفت انگیز برای گردشگری در بلغارستان تبدیل کرده است. ریلا در واقع پربازدید ترین نقطه تاریخی و مذهبی در کشور بلغارستان به شمار می آید. وجود تابلوهای نقاشی زیبا و یونیک و معماری داخلی منحصر بفرد از صومعه ریلا مجموعه ای می سازد که دیدن آن را نباید از دست داد.

صومعه ریلا


بلوگرادچیک
ساخته شده از مجموعه ای از سنگ ها که به شکل ترکیبی در آمیختند این مجموعه را به قلعه ای منحصر بفرد از نظر معماری در اروپای شرقی بدل می کند. بلوگرادچیک نیز یکی از سایت های پربازدید توریستی در بلغارستان است که نمادی از شکوه و زیبایی سنت کهن این کشور به حساب می آید.

بلوگرادچیک


کلیسای جامع الکساندر نوسکی صوفیه
این کلیسا در صوفیه پایتخت بلغارستان واقع شده است و سبک معماری آن به معماری روم نیمه مدرن بسیار نزدیک است. الکساندر نوسکی همچنین بزرگ ترین کلیسا و مرکز مذهبی تجمع ارتودکس ها در جهان است که از این جهت اعتباری ویژه به آن بخشیده است؛ همچنین این مکان مذهبی نماد شهر صوفیه است و به یکی از اصلی ترین جاذبه های توریستی در بلغارستان تبدیل شده است. مساحت این مجموعه در حدود 3000 متر مربع است و گنجایش پذیرایی از 1000 نفر به صورت همزمان را در خود دارد. هم اکنون موزه ای در این کلیسا وجود دارد و الکساندر نوسکی یکی از مراکز تبادل فرهنگی هنری در بلغارستان به شمار می آید.

کلیسای جامع الکساندر نوسکی