ویزای ایران

ویزای ایران

مسیر سبز زندگی ارائه کننده انواع خدمات ویزا به مدت زمانهای متفاوت در اسرع وقت به افراد علاقمند به مسافرت به کشورعزیزمان ایران می باشد. مبالغ و زمان اخذ این ویزاها را می توانید در جدول زیر مشاهده نمایید. به مدارک لازم برای دریافت ویزا که در زیر جرول ذکر شده دقت فرمایید.

نوع ویزا

مبلغ به تومان

زمان تحویل

یک ماهه

200.000 تومان

10 روز کاری

 مدارک لازم:

  • اسکن پاسپورت مهمان
  • اسکن شناسنامه و کارت ملی میزبان
  • فرم اطلاعات مسافر و تسویه کامل

آشنایی با انواع روادید ورود به ایران

دریافت ویزای ایران

روادید یا به بیان دیگر ویزا مدرکی است که هرفرد برای ورود به اغلب کشورها باید دریافت نماید و در واقع اجازه ورود به آن کشور می باشد، کشور ما ایران نیز از این قاعده مستثنا نیست و تمامی افراد خارجی که قصد ورود به ایران را دارند باید وبزای ورود به ایران را دریافت نمایند. گرفتن این ویزا برای بر برخی از کشورها سخت تر می باشد و برای برخی دیگر بسیار آسان می باشد، برای مثال اتباع آمریکایی و همچنین دارندگان گذرنامه آمریکایی ممکن است برای دریافت ویزای ورود به ایران مجبور به چند ماهی صبر شوند حتی برخی از آنها با دارا بودن ویزای ایران نیز برای ورود به دچار مشکل شده و قادر به ورود به کشور نباشند، همچنین شهروندان اسرائیلی حق سفر به ایران را به هیچ وجه ندارند.

کشور ایران برای راحتی اتباع خارجی که قصد سفر به ایران را دارند امکان صدور ویزای فرودگاهی را برای آنها فراهم آورده و توانسته بسیاری از مشکلات دریافت ویزا را برای جهانگردان حل نماید، همچنین اتباع هفت کشور سوریه ، لبنان ، ترکیه ، جمهوری آذربایجان ، بولیوی ، مصر و گرجستان برای ورود به ایران نیاز به ویزا ندارند و تنها با داشتن گذرنامه معتبر در فرودگاه می توانند مهر ورود به کشور را دریافت و برای مدت معین در ایران اقامت داشته باشند. همچنین اتباع بسیاری از کشورها مانند آمریکا می توانند بدون دریافت ویزا به جزیره کیش سفر ۱۴ روزه یا کمتر داشته باشند و به راحتی در این جزیره تردد نمایند.

 

در ادامه انواع روادید ورود به ایران را برای شما بیان خواهیم کرد.

 

انواع روادید (ویزا) ایران

 

کشور عزیزمان ایران برای ورود افراد خارجی ۱۳ نوع ویزا در نظر گرفته که در زیر آنها برا بیان خواهیم کرد:

روادید ردیف ۱ A: این ویزا برای ورزشکاران ، گروه های علمی و مسافرانی که قصد ورود متعدد را به ایران دارند صادر می گردد.

روادید ردیف ۲ B سیاحتی: این نوع روادید برای گردشگران خارجی که قصد گردشگری در ایران را دارند صادر می گردد.

روادید ردیف ۳ C زیارتی: برای زائران و کسانی که قصد مسافرت به مکان های مذهبی در ایران را دارند صادر می شود.

روادید ردیف ۴ D سیاسی: این نوع ویزا برای دیپلمات ها ، ماموران سیاسی و مقامات دولتی صادر میگردد.

روادید ردیف ۵ E تحصیلی: این نوع روادید برای دانش آموزان ، دانشجویان و طلاب علوم دینی صادر می شود.

روادید ردیف ۶ F با حق کار: برای کارشناسان و کسانی که برای کار قصد ورود به ایران را دارند این نوع ویزا صادر می شود.

روادید ردیف ۷ G ترانزیت و عبوری: این نوع از روادید برای رانندگان وسایل نقلیه عمومی ، کارکنان قطارها ، مهمانداران هواپیما ، خدمه کشتی ها و یا مسافرانی دیگری که قصد توقف در کشور را نداشته باشند و تنها از ایران رد شوند و صادر می شود.

روادید ردیف ۸ H مطبوعاتی: این نوع ویزا  برای روزنامه نگاران ، عکاسان و خبرنگارانی که قصد پوشش خبری در ایران را دارند صادر می شود.

روادید ردیف ۹ S کارمندان عادی: خدمت این نوع نیز برای کارمندان عادی نمایندگان سیاسی کشورها که عهده دار ماموریت های غیرسیاسی هستند صادر می گردد.

روادید ردیف ۱۰ متعدد: این ویزا برای بازرگانان و کارشناسانی که قصد دارند در طول یک دوره زمانی معین چندین بار به ایران وارد شوند صادر می گردد.

روادید ردیف ۱۱ الحاق به خانواده: این نوع ویزا برای خانواده ی مقیمان و آن دسته از اتباع خارجی که به قصد ثبت ازدواج به کشور وارد می شوند صادر می شود.

روادید ردیف ۱۲ خروج و مراجعت: این ویزا برای اتباع خارجی که در داخل کشور ساکن بوده و قصد دارند برای دیدار از خانواده و استفاده از مرخصی بطور موقت با مدت زمان حداکثر سه ماه از کشور خارج شده و دوباره به ایران باز گردند صادر می شود.

روادید ردیف ۱۳ خروج: این ویزا برای مقیمانی که پس از خروج از کشور قصد بازگشت دوباره را ندارند صادر می شود.

نظرات خود را ارسال نمایید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد!

اطلاع از
avatar
wpDiscuz

اطلاعات تماس

  •    تهران، خیابان فتحی شقاقی، نبش گمنام، شماره 83

  •     88993012 - 88356405

  •     info@masirsabz.com

         
 کانال تلگرام مسیر سبز