وقت سفارت آمریکا

وقت سفارت آمریکا

*شما می توانید وقت سفارت امریکا خود را در دبی ، آنکارا ، ارمنستان و لبنان توسط شرکت مسیر سبز زندگی دریافت نمایید*

برای گرفتن وقت سفارت آمریکا در محل های ذکر شده متقاضیان باید قبل از سفر اقدام به گرفتن وقت سفارت و انجام مصاحبه نمایند تا در زمان مورد نظر خود در آن کشور اقامت داشته باشند. و برای ورود به خاک ایالت متحده امریکا داشتن پاسپورت امریکایی گرین کارت و یا ویزای معتبر الضامی است. متقاضیان باید قبل از سفر به آمریکا اقدام به گرفتن وقت سفارت و انجام مصاحبه نمایند تا بتوانند در موعد مورد نظر خود وارد این کشور شوند.

*جهت درخواست خدمات وقت سفارت آمریکا خارج از ساعات اداری با شماره 09123990141 تماس حاصل فرمایید*

ملزومات وقت سفارت امریکا:

  • فرم DS-160
  • پرداخت هزینه ویزا به سفارت Visa Fee
  • سایر فرم های مورد نیاز
  • فرم DS-160

مانند تمامی سفارتخانه ها، تکمیل اپلیکیشن فرم DS-160 از اهمیت بالایی در پروسه دریافت ویزا برخوردار است، این فرم به انگلیسی و به صورت آنلاین پر می شود. با وجودی که اطلاعات مندرج در این فرم، صرفا اطلاعات فردی و خانوادگی، تحصیلی و شغلی، توضیحات مرتبط با سفر و پیشینه فرد متقاضی است اهمیت این فرم به این دلیل است که شما با استفاده از این فرم شرایط خود را به سفارت اعلام می نمایید و در اکثر موارد تصمیم گیری اولیه در خصوص تعلق گرفتن یا نگرفتن ویزا براساس این فرم انجام می گیرد پس در پر کردن این فرم بسیار دقت نمایید.

در صورتیکه خود شما اقدام به تکمیل این فرم می نمایید نهایت دقت و حوصله را به خرج دهید، در غیر این صورت مسئولیت این کار را به دست فردی قابل اعتماد و مطلع بسپارید، چون که معمولا بروز اشتباه در تکمیل فرم به منزله عدم راستگویی و نهایتآ به رد درخواست شما منجر می شود. به هنگام تکمیل این فرم باید برنامه سفر خود را مشخص کنید و از تاریخ ورود، اطلاعات محل اقامت و فرد رابط در امریکا آگاه باشید. ممکن است در روز مصاحبه مدارکی برای اثبات گفته ها از شما خواسته شود لذا اطلاعات را با استناد به مدارک موجود ارائه دهید. به طور مثال اگر موردی را برای شغل ذکر می کنید باید بتوانید مدارک مرتبط مانند گواهی اشتغال به کار، فیش حقوقی، جواز کسب، روزنامه رسمی و … را به عنوان سند خود نشان دهید. درج صحیح تاریخ ها و دیکته اسامی بسیار مهم می باشد.

عکس مورد نیاز برای این فرم یک عکس رنگی تمام رخ زمینه سفیددر ابعاد 5*5 جدید و بدون روتوش می باشد. پوشیدن لباس فرم در عکس ممنوع است. استفاده از عینک طبی مانعی ندارد به شرطی که تیره نباشد و قاب خیلی بزرگ نداشته باشد. هرچند که طبق قانون خط رویش مو باید در عکس پیدا باشد، اما زنان مسلمان از این قاعده مستثنی هستند و می توانند عکس با حجاب ارائه دهند.عکس را با رزولوشن 600*600 پیکسل اسکن کنید.

پس از تکمیل فرم، یک شماره بارکد دریافت می کنید، این شماره برای گرفتن وقت سفارت نیاز است. توجه نمایید که حتما باید فرم را سابمیت نهایی کنید تا صفحه تاییدیه Confirmation Page برای شما ظاهر شود. این صفحه را پرینت بگیرید و در روز مصاحبه به همراه داشته باشید. ریز توضیحات فرم Application جهت مطالعه شماست و ارئه آن به سفارت الزامی نیست. در صورتیکه این فرم تا روز مصاحبه کانفرم نشده باشد، سفارت از پذیرش متقاضی جلوگیری خواهد کرد.

هزینه ویزا

مطابق قوانین جاری امریکا، متقاضیان ویزا می باید پیش از تعیین وقت مبلغ مرتبط با نوع ویزای درخواستی را به سفارت پرداخت نمایید. تعرفه ویزاها بر اساس اطلاعیه 12 سپتامبر 2014 اداره مهاجرت امریکادر جدول زیر موجود می باشد.

B

ویزاهای توریستی، کاری و درمانی

160 دلارامریکا

C-1

ویزای ترانزیت

D

ویزای کارکنان کشتی و خطوط هوایی

F

ویزای دانشجویی

I

ویزای مطبوعاتی

J

ویزای فرصت مطالعاتی

M

ویزای دانشجویی فنی حرفه ای

TN/TD

NAFTA ویزای

T

قربانیان قاچاق انسان

U

قربانیان اقدامات جنایی

H

کارگران و کارمندان موقت

190 دلار امریکا

L

تبادلات بین کشوری

O

اشخاص با توانایی های فوق العاده

P

ورزشکاران و هنرمندان

Q

تبادلات فرهنگی بین المللی

R

مبلغان مذهبی

E

ویزای سرمایه گذاری

205 دلار امریکا

K

ویزای نامزدی

265 دلار امریکا

هزینه واریزی سفارت مطابق جدول فوق است و پس از پرداخت آن می توان وقت سفارت را کانفرم کنید. متقاضیان برخی از انواع ویزاها باید هزینه های دیگری را هم قبل از روز مصاحبه پرداخت نمایند برای مثال متقاضیان ویزای دانشجویی یا فرصت مطالعاتی باید مبلغ مشخصی را تحت عنوان SEVIS Fee پرداخت نمایند و تاییدیه واریز آن را در روز مصاحبه همراه داشته باشند.

سایر فرم های موردنیاز

به جز فرم DS-160، ویزای توریستی نیاز به ثبت فرم خاصی ندارد ولی بعضی از انواع دیگر ویزا نیاز به ثبت پتیشن petition در اداره مهاجرت ایالات متحده را دارند. دانشجویان نیز می باید مدارک دال بر اخذ پذیرش خود را در اختیار داشته باشند.

فرم های موردنیاز برای انواع مختلف ویزا در جدول زیر موجود می باشد.

فرم موردنیاز

نوع ویزا

I-20A-B

F1

I-20M-N

M1

DS-2019

J1

I-129, I-797

H-1B, H-2A, and H-2B

I-129S

L

DS-156E

E2

I-140, DS-1884

E1

I-129F

K

130

IR1,IR2

نظرات خود را ارسال نمایید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد!

اطلاع از
avatar
wpDiscuz

اطلاعات تماس

  •    تهران، خیابان فتحی شقاقی، نبش گمنام، شماره 83

  •     88993012 - 88356405

  •     info@masirsabz.com

         
 کانال تلگرام مسیر سبز